TFT HAKKINDA

TechFinTech PROJESİ

Bünyesinde bilişim teknolojileri ve ekonomisi alanında etkinlik, yayıncılık ve araştırma hizmetleri sunan, BThaber, Bilişim Zirvesi, BTvizyon, Bilişim 500 gibi markaları barındıran Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi yeni bir etkinliğe daha imza atılıyor. TechFinTech.

Bilişim teknolojileri geliştiği her süreçte hem iş hem de sosyal hayatımızı derinden etkiliyor. İnternet artık birçok iş sürecinin temelinde yer alıyor. On yıllardır, bilişim teknolojileri iş dünyasına finans sektörü üzerinden girmiştir. Finans sektörü, kullanıma aldığı teknolojiler ile öncü olurken, diğer sektörlerin gelişimi ve dönüşümü için de örnek olmuştur. Mobil ve internet temelli uygulamaların gelişimi için en önemli platformu oluşturan finans sektörü, yeni fikirlerin ortaya çıktığı FinTech ekosisteminin gelişimine de önemli destekler sundu ve sunmaya da devam ediyor.

Türkiye finans sektörü, teknoloji geliştirme ve uygulama konusunda sadece diğer sektörlere değil, pek çok gelişmiş ülkeye de örnek olmuştur. Geliştirilen ve hayata geçirilen yeni uygulamalar ile finans kuruluşlarımız, Türkiye yazılım sektörü ve FinTech ekosistemi, teknoloji ihracatçısı konumuna yükselmiştir. Bu gelişim süreci, ülkemizin gelişimi açısından da önemli unsurlar içermektedir.

Bu başarının önemli sacayaklarından bir tanesini de mobil operatörler oluşturmaktadır. Operatörler, sundukları hizmetler ile FinTech ekosisteminin gelişimine önemli katkılar sağlarken, FinTech’leri TechFin’lere de dönüştürmekte.

Finans ve teknoloji alanındaki gelişmeler, bu gelişmelerde FinTech ekosisteminin etkisi, finansal hizmetlere yönelen teknoloji dünyasının oluşturduğu TechFin’lerin yeni dünyadaki konumu ve geleceği, Türkiye’nin küresel bir FinTech merkezi olma yolundaki stratejileri, tüm bu gelişmelerin iş ve kişisel hayatlarımıza yansımaları gibi pek çok ana başlık altında yer alan konuların derinlemesine ele alınacağı TechFinTech etkinliği, İstanbul’un finans merkezi olma yolunda hızla ilerlediği günümüzde finans ve teknoloji dünyasını bir araya topluyor.

Teknolojik yöntemleri kullanan finans kuruluşlarının FinTech, bu firmalara teknoloji sağlayanların ise TechFin olarak literatüre dahil olduğu tüm paydaşlar 11 Haziran 2024 tarihinde “Dijital  Finansallaşma” ana temasıyla TechFinTech etkinlik çatısı altında buluşacaklar.

TechFinTech KAPSAMI

Finans teknolojileri, ülkemizde ve globalde yeni olmamakla birlikte özellikle halen içerisinde bulunduğumuz COVID-19 salgını ile şekillenen iş ve sosyal hayata fayda sağlayan yenilikçi modeller ile hızla gelişerek öne çıktı. Pandemi süreci, tüm kurum ve bireylerin dijital dönüşüme bakış açılarını ve uyumunu hızla değiştirirken, finans şirketleri ve bu şirketlere çözüm üreten teknoloji şirketlerinin dijital işlere yoğun odağı önemli gelişmeler sağladı.

Finans kuruluşları başta olmak üzere tüm sektör firmalarında iş süreçlerinin etkinleşmesi ve dijitalleşmesi sonucunda var olan teknolojilerin gelişmesine daha çok ihtiyaç olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Bu teknolojilerin başını büyük veri, analitik, yapay zeka, makine öğrenimi, blok zinciri, RPA, siber güvenlik, mobil ve dijital sistemler çekiyor. Ses tanıma sistemleri, white label bankacılık, veri toplayıcılar, karekod teknolojiler, robot uzmanlar, mobil cüzdanlar gibi pek çok kavram ise en güncel trendler olarak kullancılara bir kol mesafesinde. Yıllardır konuştuğumuz ama hayal ettiğimiz ölçüde ilerlemediğine ve hayata geçmediğine hayıflandığımız yapay zeka teknolojileri FinTech endüstrisinde bir yıldız gibi parlamakta.

Pandemi lanetinin nimetlerinden sayabileceğimiz teknolojik çözümlerin en tepelerinde yer alan konu başlıkları TechFin’leri geliştirmeye başladı ve bu gelişmeler hızla devam etmekte. Geleneksel sistemleri dijitalleştiren, kullanıcı dostu arayüzleri ile müşterilerini elinde tutabilen FinTech’ler ile bu hizmetleri onlara sağlayabilen TechFin’leri artık birbirinden ayrı yerlere koyamayız.

FinTech sektörünü dönüşüme götüren gelişim ve yenilikler, beraberinde TechFin sektörünü oldukça ciddi boyutta büyütecek. 3 yıl içerisinde pazarın yüzde 20’ler seviyesinde büyümesi, 300 milyar dolar seviyesinde bir piyasa değerine ulaşması da beklentiler arasında yer alıyor.

TechFinTech Hedef Kitle ve Ortam

Fikir ve düşünce liderleri, finans ve yatırım yöneticileri, bankacılar, yönetim guruları, gelecek tasarımcıları, akademisyenler, Finans sektörü profesyonelleri, teknoloji liderleri, uzmanlar, yöneticiler, kanun yapıcılar, yasal düzenleyiciler, sivil toplum kuruluşları, toplum bilimciler, mühendisler, ekonomistler ve işi parayla ilgili olan herkes finans ve teknolojilerinin yeniçağına tanık olmak için TechFinTech etkinliğinde olacak.

TFT’in bilgi, paylaşım ve buluşma ortamları şunlar olacak:

- Keynote / Konuk konuşmacılar       - Konferanslar                        - Sunumlar

- Paneller                                           - Kullanıcı deneyimleri           - Forumlar     

- İletişim ve buluşturma ortamları    - Sosyal etkinlikler                  - Sergi alanları

TechFinTech etkinliğinde Dijital Finansallaşma kavramının bütün olarak ele alınacağı, hayata uğratacağı olumlu değişimi, bilgelik kazanmanın sistemlere ve geleceğe sağlayacağı faydaları bu büyük buluşmada hep beraber ele alacağız.

Tema ve İçerik

Teknoloji ile işlerini genişleten ve müşterilerinin işini kolaylaştıran FinTech’leri ve onlara bu çözümleri ulaştıran teknoloji şirketleri TechFin’leri bir arada kucaklayacak olan TechFinTech etkinliğinde aşağıdaki başlıklar masaya yatırılacaktır.

Dijital Finansallaşma 

Neo Finans ve Neo Teknoloji

Değişen Müşteri Beklentileri ve Eğilimler

Ödeme Sistemleri ve Para Transferleri

Finans Bulutu

Finans Dünyasına Yön Veren Teknoloji Eğilimleri

Finansal Sistemlerin Dijitalleşmesi

Finansal Zeka – Yapay Zeka

Fintek’lerin Güvenliği

Bankalar ve Operatörlerin Rekabet ve İş Birlikleri

Nakitsiz ve Temassız Operasyonlar

ESG (ÇYS) ile Sürdürülebilir ve Sorumlu Yatırımlar

Finans Anahtarı: Nörobilim

Kartsız, Parasız Dünya ve Güvenliği

Açık Finans, Açık Bankacılık  

Mobil Cüzdanlar ve Güvenlik

Yeni Nesil Para Transferleri

Güvenli ve Sürdürülebilir Ödeme Metotları

Dijital Bankacılık

Hesaptan Hesaba Ödeme

ISO 20022

Gömülü Finans

Gömülü Güvenlik

Ölçeklenebilir Fintek

Dikey Finans

Biometrik Devrim

Küçük İşletme Bankacılığı

 

KAYIT OL

TechFinTech, 11 Haziran 2024

Fişekhane, İstanbul

KAYIT OL

BİZE ULAŞIN

Bilişim Zirvesi Etkinlik ve Organizasyon LTD. ŞTİ.

Etkinlik Mekan Adresi: Fişekhane, İstanbul

Telefon: 0216 224 94 42

Bilgi için: sponsor@bilisimzirvesi.com.tr

Sponsorluk için: sponsor@bilisimzirvesi.com.tr

ETKİNLİK MEKAN HARİTASI

BAŞA DÖN